LYMFOM HELP CUP by Klára Spilková

Název akce: LYMFOM HELP CUP by Klára Spilková

Organizátor: Martin Bešta – Agentura Bestalent www.bestalent.cz

Cíl: Zahrát si golf a svou účastí na turnajích přispět na pomoc pacientům s maligním lymfomem – zhoubným lymfatickým nádorem

Patronka: Klára Spilková

Načasování: 12.4. Olomouc Golf resort , 31.5. Prague City golf, 7.6. Golf Mladá Boleslav, 25.6. Golf club Sokolov, 27.8. Karlštějn Golf resort

Lymfom Help Cup by Klára Spilková – pokračovaní V Prague City golf – Zbraslav

V neděli 31. 5. proběhl další z pěti charitativních golfových turnajů v rámci Lymfom Help Golf Tour by Klára Spilková. Tentokrát na golfovém hřišti Prague City golf. Skvělé zázemí, partneři tour a krásné počasí uvítali všechny hráče, kteří se v 10:00 rozešli systémem Canon na své jamky.

Akci Lymfom Help Golf Tour by Klára Spilková organizuje golfová agentura Bestalent Golf a finanční výtěžek z plánovaných golfových turnajů bude věnován občanskému sdružení LYMFOM HELP, které podporuje pacienty trpící maligním lymfomem neboli zhoubným lymfatickým nádorem.

„Naše přání je vybrat pro Lymfom Help sto až dvě stě tisíc korun na podporu rehabilitačních výjezdů pro pacienty.“ uvádí organizátor akce.

Průběh turnaje

Při zahájení turnaje v 9:30 popřál organizátor turnaje, Martin Bešta, všem hráčům „hezkou hru“ a vyzval je znovu k dobrovolnému příspěvku na jamce č. 18, kde již na ně čekala nejlepší česká golfová hráčka, Klára Spilková. Jako patronka celé tour se s každým fligthem vyfotila a za její motivace hráči neváhali a přispívali na občanské sdružení Lymfom Help různými částkami v řádu stovek a tisíců korun. Všichni hráči si na této jamce s Klárou Spilkovou i zasoutěžili a to ve vložené soutěži NEAREST TO PIN. Opět, jako již při prvním turnaji v Olomouci, na hráče s nejbližšími odpaly čekaly výhry v podobě fotoaparátů od značky CANON. Z této vložené soutěže se pro Lymfom HELP vybralo přes 15.000Kč

Partnery projektu se staly AXA ASSISTANCE, Leaseplan a Sluneční terasy.

Výsledky turnaje:

https://www.cgf.cz/TournResults.aspx?IDTournament=444849533

Čekají nás další turnaje!

Po nedělním turnaji v Prague City golf na Zbraslavi se Lymfom Help Cup by Klára Spilková bude konat již za týden v Mladé Boleslavi, následně v Sokolově a ukončení proběhne na nádherném golfovém hřišti na Karlštejně.

Klára, jako patronka celé tour, sdílí s hráči radost z vybraných částek, které poputují na dobrou věc. Konkrétně na podporu ozdravných pobytů pro pacienty s maligním lymfomem. Hráči se tak mohou těšit na osobní setkání s touto českou golfovou ikonou a dokonce s ní porovnat své síly ve vložené soutěži PAR3. Firmy mají jedinečnou možnost stát se partnerem Lymfom Help Golf Tour a těšit se z jejich benefitů. Jedním z nich je devíti jamková hra s patronkou projektu.

Více informací se dozvíte na https://www.golfbestalent.cz/20-lymfom-tour/

Více o Lymfom HELP

Občanské sdružení Lymfom HELP bylo vytvořeno bývalými pacienty, kteří se rozhodli pomoci i ostatním trpícím stejnou nemocí. Lymfom HELP se stará o pacienty především ve spojitosti s edukační a informační činností, kterou poskytuje ve spolupráci s lékaři s Kooperativní lymfomové skupiny, pomáhá pacientům prosadit adekvátní léčbu, navrátit se do běžného života, a nejen díky golfové Lymfom tour zejména k pohybovým aktivitám. „Všichni se v Lymfom HELP snažíme propojovat pacienty a jejich rodiny a ulehčit jim tak celý proces léčby a návrat do normálního života.“ uvádí paní Poulová z Lymfom HELP.

A právě výtěžek z Lymfom Help Golf Tour by Klára Spilková je věnován na víkendové rehabilitačně-relaxační pobyty neformálního rázu. Ty se skládají z různých muzikálně-terapeutických workshopů, lekcí jógy, přednášek a celkově mají za cíl nastolit „duševní“ hygienu u těchto pacientů, tzn. naučit je sdílet tyto životní situace s ostatními, především blízkými osobami. Tyto setkání nejsou přitom určené pouze pacientům, ale i jejich nejbližším osobám. Na její organizaci se podílí i specializované kliniky.

V České republice je v současnosti evidováno více než 10 000 takových případů. Svojí podpůrnou činnost navazuje na práci lékařů.

Více najdete na https://www.lymfomhelp.cz/

„Víno z Vinařství Pfeffer pomáhá Lymfomu“ – limitovaná edice vína pro Lymfom Help Cup

Jedinečnost tohoto turnaje podtrhla tentokrát ochutnávka vín, kterou k příležitosti Lymfom Help Golf Tour by Klára Spilková organizovalo vinařství Pfeffer z Rakvic na Moravě. Připravili speciální limitovanou edici vín, a to Frankovku – víno červené polosuché; a Tramín červený – víno bílé polosladké.

Vína jsou z oblasti Velkopavlovické, konkrétně z viniční trati Rakvice na Moravě. U tohoto Tramínu červeného je velmi zajímavá krásná vůně po tropickém ovoci Lichi. Ta vzniká tak, že se hrozny sklízejí až ve vysokém stadiu zralosti – minimálně 24 stupňů cukernatosti při sběru a ihned je oddělena třepina od kuličky. Následně se nechá macerovat a až pak se přejde k lisován tak, aby byl ponechán průchod pektinům a jejich vlastnostem a specifické vůni.

Těchto úžasných vín bude jen omezené množství právě proto, že výtěžek z jejich prodeje jde na dobrou věc a měl by motivovat všechny hráče ke koupi bez výše stanovené ceny, takříkajíc „Čím více zaplatí za láhev, tím lépe pro Lymfom Help a tyto pacienty“. Vinařství Pfeffer tak za propojení dobrého vína a myšlenky pomoci patří velký dík.